top of page

הטיפולים המוצעים במרפאה

שיפור מראה החיוך, השיניים והפה על ידי מגוון רחב של טיפולים. לפני תחילת טיפול נבנית תוכנית טיפול בהתאמה אישית, באם יש צורך לשנות צבע, צורה או מנח השן הבודדת, שינוי מצב מספר שיניים או שינוי כולל של מראה החיוך. טיפול אסתטי כולל כל טיפול אשר יביא לשיפור במראה. טיפול כזה יכול לכלול שחזורים לבנים, ציפויי חרסינה, הלבנת שיניים, כתרים אסתטיים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה, כתרי אימקס, גשרים אסתטיים, שתלים במקרה של חוסר שיניים, תיקון מיתאר החניכיים ויישור שיניים.

שחזורים (סתימות) אסתטיות נעשות במקום, בעוד שבבניית ציפויים וכתרים יש צורך במעורבות מעבדתית, אשר אורכת כשבועיים, אולם שחזורים אלו עמידים יותר, לשינויי צבע וזמן.

שיקום  פה  הנו תחום נרחב העוסק בשחזור שיניים בכדי לשפר או להחזיר תיפקוד ואסתטיקה  של השיניים וחלל הפה.  החל מטיפולים  פשוטים כגון סתימות, כתרים, שחזורים אסתטיים והלבנת שיניים ועד טיפול באמצעות גשרים, שתלים ותותבות. מומחה לשיקום פה הוא האחראי לתכנן וללוות תכניות טיפול מורכבות יותר כמו השלמת חסר שיניים נרחב , שחיקת שיניים ,בעיות סגר והפרעות תפקודיות בפרקי הלסת. זאת על ידי הבנה מעמיקה של המקרה תוך היעזרות בידע נרחב, ספרות עדכנית וניסיון קליני, ושיתוף פעולה עם מומחים בתחומים שונים.

התמחות בשיקום פה זו התמחות לאחר סיום לימודי רפואת השיניים, האורכת כשלוש-ארבע שנים,  אשר מכשירה את המומחה לאבחן, לתכנן ולבצע את טיפולי השיניים ברמה הגבוהה ביותר.

שתל דנטלי הוא בורג טיטניום ברוב המקרים אשר מחליף את שורש השן כאשר זו נעקרה או לא קיימת. על מנת שהשתל יהיה בפעיל יש לבנות עליו שיקום; בין אם כתר, גשר או תותבת. על השתל יש להבריג מבנה המותאם לשתל מהיצרן על מנת לחבר את השתל אל השיקום הנבחר. שיקום על שתלים יכול להיות קבוע או נשלף, בתלות בטיפול הנבחר. 

תהליך של השתלה הוא תהליך פשוט יחסית אולם דורש החלמה ויצירה מחודשת של עצם אשר תאחוז את השתל הלוקח בין 3-6 חודשים. מטופלים סכרתיים, מעשנים כבדים או הנוטלים תרופות כגון ביפוספונטים, עלולים לא להיות מתאימים להשתלה של שתל דנטלי.

לפני כל תהליך של השתלה יש למסור את כל הרקע הרפואי לרופא המטפל, ולעבור צילום c.t. המדגים את העצם בתלת מיימד.

תהליך הבהרת שיניים נעשה על ידי הנחת חומר חמצוני על פני שיניים טבעיות קדמיות. ניתן להבהיר את השיניים במספר דרכים. ניתן לקבל ערכה מותאמת אישית לפה על מנת להבהיר  את השיניים בנוחיות בבית במהלך 7-14 יום, זוהי ערכה לשימוש ביתי. דרך נוספת היא על ידי הלבנה במרפאה.  זוהי הלבנה חד פעמית האורכת כשעה.

בסיום תהליך ההבהרה, השיניים משנות גוון והן פחות צהובות, והתוצאה הינה אישית ותלויה במבנה הפנימי של השן.

בשיניים שהתכהו כתוצאה מטיפול שורש ניתן לעשות הבהרה תוך-כותרתית האורכת מספר ימים, ולעתים מספר פגישות. הלבנה זו מתרחשת רק בשן המטופלת.

הלבנה ניתן לעשות בשיניים ללא שחזורים או כתרים. תהליך ההלבנה יכול להיות משולב עם טיפולים אסתטיים אחרים לקבלת חיוך לבן ובריא.

ייעוץ וחוות דעת

התייעצות וחוות דעת נוספת מקובלים מאוד בתחום הרפואה. כאשר חשים היסוס ניתן ורצוי לפנות לרופא נוסף לחוות דעת.
ניתן לדון בטיפולים שנעשו או טיפולים עתידיים, ולשקול אופציות טיפוליות. התייעצות איננה יכולה לקבוע את רמת הטיפול אם יבוצע במקום אחר, אולם יכולה להבהיר ולהסביר את האלטרנטיבות העומדות בפנינו.
במרפאה  עובדים לפי השיטה של עבודת צוות (Group Practice ). מספר רופאים עובדים באותה מרפאה, באופן עצמאי, כאשר כל מומחה עוסק בתחום השתלמותו. עבודת הצוות מתבססת על שיתוף פעולה, החלפת ידע ורעיונות,תוך התייחסות כוללנית, הוליסטית בהתחשב במכלול הנתונים. על ידי התייעצות וחילופי רעיונות בין הרופאים, ניתן להגיע לתכנית טיפול אופטימלית אשר תענה בצורה הטובה ביותר על צרכי המתרפא ורצונותיו .

במרפאה עובדים רופאי שיניים מומחים בתחומים שונים המטפלים בכל מגוון הבעיות בפה ובלסת.

אורטודונטיה - יישור שיניים

פריודונטיה - טיפולי חניכיים, מחלות חניכיים והשתלות

אנדודונטיה - טיפולי שורש

כירורגיית פה ולסת - עקירות, שתלים וניתוחי לסת

הסרת רובד - שיננית מוסמכת

 

לכן במרפאה מוצעים כל סוגי טיפולי השיניים למבוגרים. 

bottom of page